Gardolap Mobilya Sökümü

Gardolap Mobilya Sökümü Gardolap montaj ustası ile mobilyalarınızın tamamını güzel bir şekilde söküp ve anı zamanda sorunsuz olarak taşıyabilirsiniz. Fakat bir çok kişinin kendi imkanları ile taşınmak istemeleri ya da dolabımı kendim söküp kuracağım demeleri üzerine söküm kurulum için bir kaç ip ucu paylaşımında bulunmak istedik. Fakat baştan belirtelim ki çoğu mobilya markası uzmanlık gerektirir. Sökerken bile büyük hasarlar verebilirsiniz. Mobilyanın tekrar kurulumu daha zor hale gelir.

Dolap Sökümü:

Gardolap Mobilya Sökümü Öncelikli olarak söktüğünüz dolabın nasıl olduğunu bilmemiz gereklidir. Yüksek ihtimalle son dönemlerin sık kullanılan dolaplarından olan sürgülü dolap söküp kuracaksınız. Bu dolapları sökerken dikkat etmeniz gereken öncelik sürgülü kapıların yerinden çıkarken yuvadan fırlamasını engelleyen engelleyici aparatları bulmaktır. Bunlar genlikle dolap kapaklarının üst ya da alt tekerlerinin üzerinde vida olarak bulunur. Bunları gevşettiğiniz taktirde, sürgülü kapının iki kenarından tutarak yukarı doğru itin. Bu işlemi yaptığınızda klik sesi gelecektir. Klik sesinden sonra dolap kapağını alttan kendinize doğru çekerek çıkarabilirsiniz.

Dolap Kapıları Söküldükten Sonra:

Sökülen kapılardan sonra dolabı bir pazıl gibi düşünebilirsiniz. Söktüğünüz her bir parçanın devamı olan bir parça muhakkak olacaktır. İlk parçayı çıkarırken kesinlikle not alın. Sağ yan, orta, sağ sunta, gibi.. parçaları yazmanız kurulum sırasında işinizi çok kolaylaştıracaktır. Parçaları söktükten sonra üzerilerindeki aparatları sakın unutmayın. Bu aparatlar mobilyanın kırılmasına ve çizilmesine neden olabilir.

Gardolap Montajı:

Sökülen bir gardolabı kurmak için her şeyi nizami bir şekilde ve düzenli olarak yapmanız gerekir. Öncelikli olarak dolabın hangi duvar tarafına kuracağınıza karar verin. Sonra parçaları boylarına göre ayırın. Dolabın kurulacağı tarafı boş bırakın. İlk önce dolabın alt parçasını yere uzatın. Daha sonra dolabın ilk yan parçasını getirip yerine yerleştirin ve vidalarını sıkın. Aynı şekilde orta parçayı da takın. Orta parça takıldıktan sonra iki parçayı bir birine bağlayan vidalı ara rafı takın ve Monte edin. Bunları yaptıktan sonra suntayı yerine kaydırarak yerleştirin. En son dolabın diğer taraftaki parçasını takarak bağlantısını yapın.

Sürgülü Kapı Gardolap Montajı:

Dolabın iskeleti kurulduktan sonra sürgülü kapıları getirin. İlk önce alta yani arka tarafa gelecek olan kapıyı takmalısınız. Çıkardığımız şekilde tekrar takıyoruz. Önce kapının üst kısmını dolabın üstündeki kızak yuvasına takın. Daha sonra yukarı doğru iterek kapıyı alt kızağa takın Bunları doğru yapınca klik sesi alacaksınız.