Köye Dönüş Yasası

Köye Dönüş Yasası Ev Taşıma: Köye dönüş yasasına göre evine dönenler için nakliyat konusunda Büyük Şehir Belediyesi ile yapmış olduğumuz anlaşma sonucu taşınmaları konusunda yardımcı oluyoruz. Bu konuda yardımcı olabilmemiz için eşya sahibinin başvuru yapmış olması ve başvurusunun kabul edilmiş olması gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra belediye tarafından alınan sıraya göre gideceğiniz il, ilçe ve köye kadar eşyalarınızı getiriyoruz. Fakat bu normal bir evden eve nakliyat hizmeti gibi değildir. Burda açık olarak belirtmemiz gereken hususlar bulunmaktadır. Belediye olan anlaşma şeklimizi aşağıda belirteceğiz.

Köye Dönüş Yasına Göre:

Devlet köyüne dönen çiftçiler için 300 koyun ve 30TL hibe bir ödeme yapmaktadır. Bununla birlikte nakliye ödemelerini de üstlenmektedir. Fakat nakliye için bizim anlaştığımız şartlar şu şekildedir. Biz bu işi kar almadan yapmaktayız. Belediye ise bize sadece yakıt ve yol giderleri için ödeme yapıyor. Anlaşma şeklimize göre eşya sahibi bütün eşyalarını kendisi toparlayıp hazırlayacak. Yani eşyaların paketlenme ve ambalajlanma işlemlerini eşya sahipleri kendi imkanları ile yapacaklar. Bununla birlikte devam eden süreçte eşyaların araçlara yüklenme işlemini de belediyenin personelleri ve eşya sahibinin yardımı yapacaktır. Bizim çalışanlarımız köye dönüş yasasındaki eşyaların taşınmasında taşıma ve söküm – kurulum işi yapmayacaktır. Biz sadece kapalı kasalı ev taşıma araçlarımızla belirtilen günde belirtilen adreslerde olmakla yükümlüyüz. Taşınma esnasında işçilikten oluşabilecek hasarlardan firmamız sorumlu değildir.

Köye Dönüş Yasası Ev Taşıma Sigorta

Eşyalarınızı taşırken sigorta işlemi yapıyoruz. Fakat bu sigortalama işlemi işçiliği kapsamamaktadır. Yani taşıma sırasında oluşabilecek hasarları karşılamaz. Bunun nedeni şudur: Biz köye dönüş yasasında evden eve nakliyat hizmeti değil sadece ev eşyası taşımaya uygun araç tedarikinden mesuluz. Fakat yine de eşyalarınızı araçların yolda kaza geçirmesi ve tüm hasarların karşılanabilmesi için sigortalıyoruz. Sizler için tavsiyemiz diğer yazılarımızda var. Taşınırken eşya nasıl toparlanır ve nasıl sağlama alınır konularında web sitemizde sonuçlar bulabilirsiniz. Taşımacılık konusunda büyük bilgi ve birikime sahip olan firmamız bilgilendirme konusunda her şeyi paylaşmaya açıktır.