Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler Öncelikli olarak eşyalarınızı iyi tanımanız ve neyin nerede olduğunu bilmeniz gerekli. Bununla birlikte nereye taşınacağınız mesafeniz ve eşyalarınızın miktarı nedir. Büyük bir evde yaşıyorsanız eşyalarınızı toplama ve hazırlık süreciniz uzayacaktır. Küçük bir evde yaşıyorsanız bu süreç daha kolay olabilir.

Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler Burada taşınmadan önce hazırlık yaparken anlaştığınız firmanın hizmet kalitesi ve profesyonelliği de önemlidir. Eğer ki anlaştığınız firma işinde uzmansa tek yapmanız gereken özel eşyalarınızı alarak hazırlık işlemini tamamlamaktır.

Nakliyat Firması Profesyonel Değilse?

Öncelikli olarak o gün size lazım olarak şeyleri ayırmanız gerekli. Bunlar neler olabilir: kimlik, anahtar, günlük kıyafet gibi. Bundan sonra ikinci aşamada size lazım olacak şeyleri bir araya toparlamanız gerekli. Sizin için ikinci ihtiyaçlarınızın olduğu eşyalarınızı bir kenara ayırın.

Kırılacak eşyalarınızı toparlarken kesinlikle not almalısınız. Ve size taşınmadan hemen sonra lazım olacak mutfak gereçlerinizi kolay bulabileceğiniz bir koliye koyun. Çünkü yeni evinize geçince pratik bir şekilde bunlara ulaşarak yemek yapabilirsiniz.

Mutfak eşyalarınızı toplarken kırılacak ve dökülecek eşyalarınızı ayırın. Bunların başında yumurta ve ağzı açık sıvı yağ gelir. bunların dökülme ve kırılma olasılığı çok yüksektir.

Diğer Küçük eşyalarınızı toparlarken oda oda toparlayıp kolilerin üzerine not almalısınız. Kolilerin Üzerlerine içlerinde ne olduğunu uzun uzun da yazabilirsiniz. Bu daha sonra eşyalarınızı bulmanız konusunda çok işinize yarayacaktır.

En zor olanı ütülü elbiselerinizi kırışmadan taşımaktır. Bunun için bizim çözümümüz askılı mini dolaplarla taşımaktır. Siz bunun yerine uzun kolilere bularak bir birine baskı yapmayacak şekilde eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Mobilyalarınızın içlerini ve etrafını boşaltarak daha kolay taşınmasını ve sökülmesini sağlayın.

Nakliyat Firması Bulmak Taşınma Öncesi En Zor işlemdir.

Kesinlikle firmanızı kendiniz bulmalı ve sorgulamalısınız. En önemlisi kesinlikle firmanızı platformlardan bulmayınız. Buradaki bilgiler sizi yanıltabilir. Kendinizin araştırıp bulacağınız nakliyat firması en iyi seçim olacaktır. Çalışacağınız firmadan kesinlikle referans ve çalışma yetki belgeleri isteyin. Bunların ışığı doğrultusunda kararınız net olacaktır.

Yorumlar (1)

  1. Köye Dönüş Yasası – Evden Eve Nakliyat: Ev Taşıma – Nakliyat Şirketleri – Nakliyat Firmaları diyorki:

    […] karşılanabilmesi için sigortalıyoruz. Sizler için tavsiyemiz diğer yazılarımızda var. Taşınırken eşya nasıl toparlanır ve nasıl sağlama alınır konularında web sitemizde sonuçlar bulabilirsiniz. […]